Glinka zielona 100g

7,99 

Glinka zielona z Ecocert COSMOS NATURAL bogata w krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód oraz wiele innych mikroelementów

Na stanie

Kategorie: , Tag:
GTIN: 5904013748353
Marka: Biały Koteł

Zielona glinka od Biały Koteł

Tej zielonej glinki nie należy mylić ani z francuską zieloną glinką montmorylonitową, ani z zieloną glinką illitową. W przeciwieństwie do nich nie jest produktem monolitycznym, lecz naturalnym połączeniem trzech glinek o uzupełniających się właściwościach – są to: illit, montmorylonit i kaolinit. Taki skład determinuje jej unikalne działanie i wielką przydatność w naturalnych kosmetykach, produktach zdrowotnych i leczniczych. Charakteryzuje się bardzo dużą absorbcją i pojemnością absorpcyjną, jest naturalnie bogata w minerały i pierwiastki śladowe.

Naturalna glinka zielona z certyfikatem Ecocert COSMOS NATURAL.

Jest idealnym naturalnym kosmetykiem do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry. Przy regularnym stosowaniu daje doskonałe efekty: sprzyja równowadze, stymuluje naturalną odporność, usuwa toksyny, oczyszcza pory, ożywia i odmładza komórki i tkanki, wydobywa naturalny blask skóry.

Może być wykorzystywana jako naturalny środek do leczenia codziennych dolegliwości i wspomagania dobrego zdrowia.

Zewnętrznie zalecana jest do okładów na rany, stłuczenia, bóle stawów i mięśni, itp. Zmniejsza obrzęk i ból, działa jak silny środek dezynfekujący i antyseptyczny, pochłania niepożądane cząstki, w tym chorobotwórcze zarazki, przyspiesza gojenie. Może być używana do kąpieli błotnych w celach leczniczych, dla poprawy ogólnego stanu zdrowia jak i dla poprawy wyglądu skóry.

Glinki – jak stosować?

Glinkę rozrobioną w Hydrolacie nakładaj na twarz jako maseczkę, możesz też (w przypadku cery suchej) dodać oleje naturalne takie jak Olej z Pestek Malin, Olej Arganowy czy z Czarnuszki. Pastą smaruj miejscowo wypryski i stany zapalne. Glinki nadają się też do mycia twarzy, zębów, włosów, a także jako dodatek do kąpieli. Maseczkę z glinki zmywaj naturalną gąbką lub bawełnianą ściereczką zamoczoną w letniej wodzie.

Waga100 g

Może spodoba się również…