Francuska glinka zielona Montmorillonite – ECOCERT

14,00 

Francuska glinka zielona Montmorillonite z ECOCERT

Na stanie

SKU: 5904013748353 Kategorie: , Tag:

Zielona glinka Montmorillonite od Biały Koteł

Francuska glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest bogata w krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód oraz wiele innych mikroelementów. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości oczyszczające, absorpcyjne i gojące. Pomaga w leczeniu trądziku i wyprysków, 100% naturalna glinka zielona z certyfikatem ECOCERT.

Glinka zielona swój charakterystyczny kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Najlepsza jest do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej, z egzemą lub łuszczycą. Ma właściwości dezynfekujące i gojące, a także odtłuszczające, oczyszczające i regenerujące. Nie powinny jej stosować osoby o cerze suchej i delikatnej. Warto dodać, że dzięki właściwościom antyseptycznym hamuje namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych, co z kolei sprawia, że możliwe jest głębsze oczyszczenie skóry. Dzięki właściwościom ściągającym może być ważnym sojusznikiem w walce ze zmarszczkami.

Glinki – jak stosować?

Glinkę rozrobioną w Hydrolacie nakładaj na twarz jako maseczkę, możesz też (w przypadku cery suchej) dodać oleje naturalne takie jak Olej z Pestek Malin, Olej Arganowy czy z Czarnuszki. Pastą smaruj miejscowo wypryski i stany zapalne. Glinki nadają się też do mycia twarzy, zębów, włosów, a także jako dodatek do kąpieli. Maseczkę z glinki zmywaj naturalną gąbką lub bawełnianą ściereczką zamoczoną w letniej wodzie.

Waga100 g

Możesz lubić także…