Glinka Ghassoul (Rhassoul) 100g

9,99 

Glinka Ghassoul (Rhassoul) od Biały Koteł

 

Na stanie

SKU: 5904013748339 Kategorie: , Tag:
GTIN: 5904013748339
Marka: Biały Koteł

Glinka Ghassoul (Rhassoul) od Biały Koteł

Organiczna glinka Ghassoul pochodząca z gór Atlas w Maroku, w postaci bardzo drobnego proszku. W starożytności używana była przez bogatych Egipcjan i Rzymian jako luksusowy kosmetyk do pielęgnacji włosów i ciała. Również obecnie ma zastosowanie w ekskluzywnych i profesjonalnych SPA na całym świecie do oczyszczania, odżywiania, peelingu i odmładzania.

Glinka charakteryzuje się wysoką zawartością składników mineralnych, zwłaszcza krzemionki, która ma bardzo ważny wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci. Krzemionka zwiększa gładkość, sprężystość, zapobiega fotostarzeniu się skóry.

Bardzo dobry współczynnik absorpcji i stosunek wymiany jonowej powoduje, że ghassoul w oczyszczaniu, odtruwaniu i leczeniu skóry jest bardziej skuteczna niż większość innych glinek. Może być używana do mycia, jako odżywka do skóry i włosów a także w postaci masek na twarz i ciało.

Glinki – jak stosować?

Glinkę rozrobioną w Hydrolacie nakładaj na twarz jako maseczkę, możesz też (w przypadku cery suchej) dodać oleje naturalne takie jak Olej z Pestek Malin, Olej Arganowy czy z Czarnuszki. Pastą smaruj miejscowo wypryski i stany zapalne. Glinki nadają się też do mycia twarzy, zębów, włosów, a także jako dodatek do kąpieli. Maseczkę z glinki zmywaj naturalną gąbką lub bawełnianą ściereczką zamoczoną w letniej wodzie.

 

Waga100 g

Możesz lubić także…