Glinka biała Kaolin – ECOCERT

14,00 

Glinka biała Kaolin od Biały Koteł – ECOCERT

Na stanie

SKU: 5904013748360 Kategorie: , Tag:

Biała glinka Kaolin od Biały Koteł

Jest w 100% naturalną francuską glinką występującą w formie drobnoziarnistego proszku. Glinka kaolinowa jest certyfikowana przez Ecocert i COSMOS. Jest bogata w krzemionkę, tlenek glinu, zawiera w składzie tlenki wapnia, magnezu i sodu.

Glinka biała (inaczej glinka porcelanowa lub glinka chińska) to najpopularniejsza i najczęściej wykorzystywana odmiana. Jej właściwości ściągające, odżywiające i regenerujące sprawiają, że najlepiej sprawdza się w pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Działa również łagodząco i zabliźniająco, dzięki czemu poprawia się koloryt skóry. Biała glinka jest tak łagodna, że stosuje się ją nawet w pudrach dla niemowląt.

Glinki – jak stosować?

Glinkę rozrobioną w Hydrolacie nakładaj na twarz jako maseczkę, możesz też (w przypadku cery suchej) dodać oleje naturalne takie jak Olej z Pestek Malin, Olej Arganowy czy z Czarnuszki. Pastą smaruj miejscowo wypryski i stany zapalne. Glinki nadają się też do mycia twarzy, zębów, włosów, a także jako dodatek do kąpieli. Maseczkę z glinki zmywaj naturalną gąbką lub bawełnianą ściereczką zamoczoną w letniej wodzie.

Waga100 g

Możesz lubić także…