BIAŁY KOTEŁ MANUFAKTURA NATURALNA

Od 2019 roku tworzymy dla Ciebie naturalne kosmetyki jakich sami chcielibyśmy używać (i używamy!)

We wrześniu 2018 roku podjęliśmy decyzję, że stworzymy linię pielęgnujących mydeł opartych o naturalne oleje, składniki aktywne a także czyste olejki eteryczne.

Rok później, w grudniu 2019, udało nam się otworzyć nasz sklep internetowy oraz mieliśmy przyjemność spotkać się na targach Mustache w Pałacu Kultury, w Warszawie.

Przez te 365 dni nauczyliśmy się więcej niż na niejednych studiach z zakresu zarządzania, marketingu oraz towaroznawstwa czy biochemii. Czas ten obfitował w chwile radości jak również łzy bezsilności wobec przeciwności losu. Nie jest łatwo być przedsiębiorcą …

Z domowej kuchni, gdzie testowaliśmy receptury przenieśliśmy się do naszego laboratorium, na warszawski Mokotów. Pudełko po lodach, w którym robiliśmy pierwsze mydła zamieniliśmy na profesjonalne formy. Dopracowaliśmy receptury i postaraliśmy się o wszelkie wymagane prawem dokumenty jak również niezbędne zgłoszenia.

Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu wysiłkowi i uporowi udało nam się przejść wyboistą drogę od hobby do profesjonalnie działającej firmy kosmetycznej, jednocześnie zachowując jej kraftowy charakter.

POWRÓT DO KORZENI

to idea którą chcemy podzielić się z Tobą. Co przez to rozumiemy?

Proste składy i skuteczne produkty oparte na dobrze znanych i sprawdzonych naturalnych składnikach. Każda receptura czerpie z przyrody to co najlepsze aby wydobyć Twoje naturalne piękno. Bo czy my sami nie jesteśmy częścią Natury? Więc kto lepiej niż Ona może nam w tym pomóc?

Orzeźwiająca, zimna woda ze studni. Soczyste maliny jedzone prosto z krzaka. Bieganie na bosaka po łące i ziemniaki z ogniska pieczone w letnie, ciepłe wieczory. Wspomnienia beztroskiego czasu na łonie natury.

Wtedy wszystko wydawało się żywe, pełne kolorów. I proste.

Dziś, żyjąc w w ciągłej gonitwie łatwo zapominamy, że rozwiązanie najprostsze jest najlepsze. W pogoni za niedoścignionym ideałem piękna błądzimy i zatracamy się w coraz bardziej wymyślnych produktach oraz zabiegach.

Zamiast nieustannie próbować nowinek i eksperymentować na swojej skórze i zdrowiu postaw na skuteczne rozwiązania które od lat znajdowały się przed Twoimi oczami, tuż obok Ciebie.  W zasięgu Twojej ręki.

A gdyby tak powrócić do korzeni? Do rozwiązań prostych i naturalnych?  Bez wszechobecnej chemii i nadmiaru plastiku? Idea ta przyświecała nam od zawsze a teraz chcielibyśmy razem z Tobą wyruszyć na spotkanie odwiecznego i naturalnego źródła piękna.

 

Grzegorz

Grzegorz

Właściciel manufaktury i życiowy partner lepszej połowy zespołu, Agaty. Współczesny "Człowiek renesansu", jak określiło go wielu. Od dziecka jego pasją było tworzenie. Najpierw pasja do rysowania przerodziła się w sztukę graffiti by później dać początek obrazom olejnym na płótnie. W manufakturze realizuje się przy projektowaniu grafiki, technicznych aspektach działania sklepu jak również komponowaniu i odkrywaniu nowych receptur oraz praktycznej stronie kreacji biznesu. Od ponad 16 lat związany z branżą IT. Pracował dla największych instytucji finansowych oraz rządowych w Polsce i Europie. Prywatnie miłośnik sportu który ukończył kilka maratonów jak również zawodów biegowych na krótszych dystansach. Książki fantasy pochłania na kilogramy najlepiej podczas długich podróży po nieodkrytych zakątkach naszej planety. Kosmetyki naturalne tworzy z pasji a nie konieczności czy przymusu. Jego celem jest dostarczać jak największą wartości dla przyjaciół Białego Kitku.