Biały Koteł Manufaktura Naturalna

Od 2019 roku tworzymy dla Ciebie naturalne kosmetyki jakich sami chcielibyśmy używać (i używamy!)
We wrześniu 2018 roku podjęliśmy decyzję, że stworzymy linię pielęgnujących mydeł opartych o naturalne oleje, składniki aktywne a także czyste olejki eteryczne.

Rok później, w grudniu 2019, udało nam się otworzyć nasz sklep internetowy oraz mieliśmy przyjemność spotkać się na targach Mustache w Pałacu Kultury, w Warszawie.
Przez te 365 dni nauczyliśmy się więcej niż na niejednych studiach z zakresu zarządzania, marketingu oraz towaroznawstwa czy biochemii. Czas ten obfitował w chwile radości jak również łzy bezsilności wobec przeciwności losu. Nie jest łatwo być przedsiębiorcą …

Z domowej kuchni, gdzie testowaliśmy receptury przenieśliśmy się do naszego laboratorium, na warszawski Mokotów. Pudełko po lodach, w którym robiliśmy pierwsze mydła zamieniliśmy na profesjonalne formy. Dopracowaliśmy receptury i postaraliśmy się o wszelkie wymagane prawem dokumenty jak również niezbędne zgłoszenia.

Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu wysiłkowi i uporowi udało nam się przejść wyboistą drogę od hobby do profesjonalnie działającej firmy kosmetycznej, jednocześnie zachowując jej kraftowy charakter.

Powrót do Korzeni

to idea którą chcemy podzielić się z Tobą. Co przez to rozumiemy?

Proste składy i skuteczne produkty oparte na dobrze znanych i sprawdzonych naturalnych składnikach. Każda receptura czerpie z przyrody to co najlepsze aby wydobyć Twoje naturalne piękno. Bo czy my sami nie jesteśmy częścią Natury? Więc kto lepiej niż Ona może nam w tym pomóc?

Agatka

AGATA

Kosmetyczna projektantka. Potrafi nieźle zamieszać!

Grzenio

Grzegorz

Techniczna realizacja projektów.

Orzeźwiająca, zimna woda ze studni. Soczyste maliny jedzone prosto z krzaka. Bieganie na bosaka po łące i ziemniaki z ogniska pieczone w letnie, ciepłe wieczory. Wspomnienia beztroskiego czasu na łonie natury.

Wtedy wszystko wydawało się żywe, pełne kolorów. I proste.

Dziś, żyjąc w w ciągłej gonitwie łatwo zapominamy, że rozwiązanie najprostsze jest najlepsze. W pogoni za niedoścignionym ideałem piękna błądzimy i zatracamy się w coraz bardziej wymyślnych produktach oraz zabiegach.

Zamiast nieustannie próbować nowinek i eksperymentować na swojej skórze i zdrowiu postaw na skuteczne rozwiązania które od lat znajdowały się przed Twoimi oczami, tuż obok Ciebie.  W zasięgu Twojej ręki.

A gdyby tak powrócić do korzeni? Do rozwiązań prostych i naturalnych?  Bez wszechobecnej chemii i nadmiaru plastiku? Idea ta przyświecała nam od zawsze a teraz chcielibyśmy razem z Tobą wyruszyć na spotkanie odwiecznego i naturalnego źródła piękna.