Wygładzenie włosów i zabezpieczenie końcówek z Aylunola

Aylunola PRO by Biały Koteł Serum do wygładzania włosów Ola

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto dbać o wygładzenie włosów;
  • jak działa serum do wygładzania;
  • jak stosować serum do włosów puszących się;

wygładzenie włosów jako ostatni etap świadomej pielęgnacji

Zabezpieczenie końcówek po umyciu włosów jest ważnym elementem włosowej rutyny. Często pomijanym bądź stosowany przy użyciu serum z mocno wątpliwym składem, które zamiast pomóc tylko pogarszają stan naszych włosów.
Czasem po spłukaniu maski i wysuszeniu włosów brakuje im jeszcze dodatkowego wygładzenia, takiej kropki na “i”, która będzie zwieńczeniem całej pielęgnacji.
Oznaką tego, że kosmyki nie są prawidłowo dociążone są np. odstające włoski na długości. Dodatkowo włosy mogą się puszyć.

Serum po myciu będzie idealną odpowiedzią na te problemy. W parze z odpowiednią pielęgnacją sprawi, że włosy będą bardziej ujarzmione, łatwiej będzie je rozczesać, przestaną się nadmiernie plątać oraz przede wszystkim będą chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Co daje stosowanie serum do włosów i końcówek?

Systematyczne stosowane serum poprawia kondycję włosów, sprawia, że stają się jedwabiste i sprężyste oraz pełne blasku.
Serum sprawi, że końcówki nie będą się rozdwajać i utrzyma je w nienagannej kondycji na długi czas.

Aylunola PRO by Biały Koteł Maska Serum Ola

Serum do włosów puszących się Aylunola PRO

Serum o treściwej konsystencji to remedium dla włosów z tendencją do łamania i kruszenia się, do włosów puszących się wymagających odpowiedniego dociążenia.
Wysoka zawartość olejów pracaxi, abisyńskiego, tsubaki oraz skwalanu light zadba o Twoje włosy po każdym umyciu by utrzymać je w świetnej kondycji na dłuższy czas.

Jak stosować serum do wygładzania włosów?

Przede wszystkim zaczynaj od niewielkich ilości serum by niepotrzebnie nie przeciążyć włosów. Serum to formuła mocno skoncentrowana, wystarczy niewielka ilość produktu do zabezpieczenia włosów.
Produkt można stosować na dwa sposoby na mokro oraz na sucho.

W przypadku aplikacji na włosy mokre prawdopodobieństwo przeciążenia jest zminimalizowane. Można sobie tym samym pozwolić na aplikację nieco większej ilości, wciąż oczywiście stosując odpowiednią ilość dopasowaną do długości oraz gęstości włosów. Serum aplikowane na włosy mokre, po umyciu, odsączone z nadmiaru pomoże w rozczesaniu włosów.
Porcję produktu rozetrzyj dokładnie w dłoniach i przenieś na włosy w taki sposób jakbyś chciała wytrzeć ręce o włosy. Pamiętaj o końcówkach. Przystąp do delikatnego rozczesywania odpowiednią, nieniszczącą włosów szczotką.
Kiedy włosy wyschną w 70% możesz ponowić aplikację jeśli włosy będą jeszcze tego potrzebować.

W przypadku aplikacji na włosy suche rozetrzyj produkt dokładnie w dłoniach (niewielką ilość) i przenieś na włosy w celu wygładzenia, nabłyszczenia. Pamiętaj w szczególności oczywiście o końcówkach.

Serum może być aplikowane ponownie w przypadku jeśli włosy myjesz co kilka dni dla jeszcze lepszej ochrony włosów. Ważne jest to aby niewielką ilość serum dokładnie rozetrzeć w dłoniach przed aplikacją na włosy.

Aleksandra Macha

Aleksandra Macha

Aylunola

Aleksandra Macha, publikująca w sieci pod nazwą Aylunola, jest specjalistką w pielęgnacji włosów. Od 2013 roku interesuje się naturalnymi sposobami oraz kosmetykami, które mają uczynić włosy piękniejszymi. Włosowe Metamorfozy jakie przeprowadza są najlepszym dowodem na to, że piękno tkwi w naturze. Naturalne, domowe przepisy i proste w składzie kosmetyki naturalne to klucz do pięknych, zdrowych, lśniących włosów. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, pracę z różnym typem włosów powstała naturalna linia kosmetyków do pielęgnacji włosów AYLUNOLA PRO.